AhlulBayt News Agency

source : alnujaba
Tuesday

20 July 2021

5:55:46 AM
1161630

Message of Imam Khamenei on 2021 Hajj pilgrimage, in HEBREW

In his message to 2021 Hajj, the Leader of the Islamic Revolution emphasized that over the last 150 years Muslim nations have mostly been subject to the aggressive western countries’ greed, interference and malevolence. Imam Khamenei also stressed that the Islamic nation must make up for the past and “resist” against such aggression.

אייתוללה חמינאי הצהיר בהודעה לרגל תקופת החג': ההבטחה האמיתית של אלוהים היא ניצחון הלוחמים למען אלוהים: "אם תושיטו עזרה לאלוהים, יושיט גם הוא עזרה לכם ויעמידכם איתן על רגליכם". התוצאה הראשונה של מאבק זה היא למנוע מארה''ב ומדכאים בינלאומיים אחרים להתערב ולבצע מעשי רוע במדינות האסלאמיות, בעזרת השם.

לפי מרכז התקשורת וענייני המדיה של ההתנגדות האסלאמית נוג'בא, בהודעה למוסלמים בעולם לרגל תקופת החג', מנהיג המוסלמים בעולם כינה את המשך הכמיהה של הלבבות הלהוטים להשתתף במצוות החג' כמבחן עובר, והדגיש את הצורך לא להפחית את המסרים של החג', וראה בהתנגדות כנגד המעצמות הפולשות, ובמיוחד ארה''ב, כאחד המסרים הטרנסצנדנטיים הללו.
אייתוללה חמינאי התייחס לבעיות ולצרות בעולם האסלאמי, וכינה את ההתקוממות של גורמי ההתנגדות וההתעוררות, במיוחד בפלסטין, בתימן ובעיראק, בין מציאויות מלאות תקווה באזור, והדגיש: ההבטחה האמיתית של אלוהים היא ניצחון הלוחמים למען אלוהים, והתוצאה הראשונה של מאבק זה היא למנוע מארה''ב ומדכאים אחרים להתערב ולבצע מעשי רוע במדינות האסלאמיות.
הנוסח המלא של הצהרותיו הוא כדלקמן:

 

בשם אלוהים
השבח לאל, ריבונו של עולם, ושלום על מוחמד ועל משפחתו הטהורה ועל חבריו הנבחרים ועל העוקבים אחריהם בצדקה עד ליום הדין.

אחים ואחיות מוסלמים ברחבי העולם!
גם השנה נשללה מהאומה האסלאמית הברכה הגדולה של החג', והלבבות הנלהבים איבדו, באנחות ובצער, את החג' בחרם א-שריף שהקים האל החכם והרחום לאנשי העולם.
זוהי השנה השנייה שעונת השמחה והאושר הרוחני של החג' הופכת לעונת ההפרדה והצער, ופורענות המגפה, ואולי גם פורענות המדיניות השולטת בחרם א-שריף, מונעת מעיניים הנלהבות של המאמינים לראות את הסמל לאחדות, לגדולה ולרוחניות של האומה האסלאמית, ומכסה את הפסגה המפוארת הזו בעננים ובאבק.
זהו מבחן כמו מבחנים חולפים אחרים בתולדות האומה האסלאמית שיכול להוביל לעתיד מזהיר; אך זה חשוב שהחג', בצורתו האמיתית, ישרוד בליבם ובנפשם של כל המוסלמים, ולא יופחת כעת המסר הנשגב שלו, כשצורתו הטקסית נעדרת זמנית.


החג' הוא פולחן מסתורי. הבנייה והשילוב היפים בין התנועה והדממה בו הם בונים את זהותו של האדם המוסלמי והקהילה המוסלמית ומפגינים את יופיו בעיני אנשי העולם. מצד אחד, הוא נותן התעלות רוחנית לליבם של עובדי האל על ידי זיכרון, ענווה ותחנונים; ומצד שני, הוא מאחד את האחים שהגיעו מכל רחבי העולם על ידי אותם בגדים ותנועות ותנועות מתואמות, וגם מציג את הסמל העליון של האומה האסלאמית עם כל הטקסים המשמעותיים והמסתוריים שלו בפני עיני אנשי העולם ומראה את נחישותה וגדולתה של האומה בפני האויבים הזודניים.


השנה, החג' בחרם א-שריף אינו זמין, אך ניתן להסב את תשומת הלב לאלוהים, לזיכרון, לענווה, לתחנון ולבקשת סליחה; נוכחות בהר ערפאת אינה אפשרית, אך אפשר לעסוק בתפילות ובתחנונים המגבירים את הידע ביום ערפה; לא ניתן ליידות אבנים לעבר השטן במינה, אך ניתן לדחות ולהדוף את השטנים המחפשים כוח בכל מקום; נוכחות מאוחדת של גופות סביב הכעבה אינה אפשרית, אך נוכחות מאוחדת של לבבות סביב הפסוקים הברורים של הקוראן הקדוש והחזקה בחבל אלוהים הם חובה קבועה.


עלינו, חסידי האיסלאם, שיש לנו כיום אוכלוסייה עצומה, טריטוריה נרחבת, משאבים טבעיים רבים ואומות חיות וערות, לעצב את העתיד בעזרת המשאבים והאפשרויות שלנו. האומות המוסלמיות לא מילאו תפקיד בגורל מדינותיהן וממשלותיהן ב -150 השנים האחרונות, ולמעט כמה יוצאים מן הכלל, הן תמיד נוהלו לחלוטין על ידי מדיניות של ממשלות תוקפנות מערביות והיו נתונות לחמדנות, להתערבות ולרוע שלהן. הנחשלות המדעית והתלות הפוליטית של מדינות רבות כיום הם התוצאה של הפסיביות וחוסר היכולת. האומות, בני הנוער, המדענים, חכמי הדת והאינטלקטואלים האזרחיים, הפוליטיקאים, המפלגות והקהילות שלנו חייבים לפצות על העבר האומלל והמביש הזה; ועליהם לקום ו"להתנגד" לכפייה, להתערבות ולרוע של מעצמות המערב.
כל דברי הרפובליקה האסלאמית של איראן, שהדאיגו והכעיסו את העולם השחצן, הם הזמנה להתנגדות זו: התנגדות להתערבות ולרוע של ארה''ב ומעצמות תוקפניות אחרות והשתלטות על עתיד העולם האסלאמי על ידי הסתמכות על התורות האסלאמיות.


מטבע הדברים, ארה''ב ובעלי בריתה רגישים לכותרת "התנגדות" ועסקו בכל מיני פעולות איבה מול "חזית ההתנגדות האסלאמית". ההתאגדות של כמה ממשלות באזור איתם היא גם מציאות מרה להמשך הרעות האלה.


הדרך הישר שהטקסים של החג' – "סעי", "טואף", "ערפאת" ו"ג'מראת" - והפולחנים, התהילה והאחדות של החג' מראים לנו היא אמון באלוהים, תשומת לב לכוחו הנצחי של אלוהים, ביטחון עצמי לאומי, אמונה במאמץ ובמאבק, נחישות איתנה לנוע, ותקווה שופעת לניצחון.


המציאות של הזירה באזור האסלאמי מוסיפה לתקווה זו ומחזקת את הנחישות הזו. מצד אחד, הצרות של העולם המוסלמי, הנחשלות המדעית, התלות הפוליטית והבעיות הכלכליות והחברתיות מציבים אותנו מול משימה גדולה ומאבק בלתי נלאה; פלסטין הכבושה מבקשת את עזרתנו; תימן המדוכאת והעקובה מדם גורמת לכאב רב בלבבות; מצוקות באפגניסטן מדאיגות את כולם; האירועים המרים בעיראק, בסוריה, בלבנון ובמדינות אסלאמיות אחרות, שבהם ניכרת יד הרוע וההתערבות של ארה''ב ובעלות בריתה, מעוררים את קנאותם וחריצותם של בני הנוער. מצד שני, ההתקוממות של גורמי ההתנגדות בכל רחבי האזור הרגיש הזה, התעוררות האומות, והמוטיבציה של הדור הצעיר והתוסס ממלאות את הלבבות בתקווה; פלסטין שולפת את "חרב הקודס" מנדן בכל חלקיה; הקודס ועזה והגדה המערבית ושטחי 48 והמחנות מתקוממים כולם ומביסים את התוקפן תוך 12 ימים; תימן המוקפת והלבדה מחזיקה מעמד בשבע שנים של מלחמה, פשע ודיכוי של האויב הרשע והקשה-לב, ולמרות המחסור במזון ובתרופות ובצרכים ביולוגיים, לא נכנעת למדכאים ומבלבלת אותם על ידי חוסנה ויוזמתה; גורמי ההתנגדות בעיראק דוחים בשפה ברורה ומפורשת את ארה''ב הכובשת ודאע''ש, שמחונך על ידייה, ומביעים את נחישותם הנחרצת להתמודד עם כל סוג של התערבות ורוע מצד ארה''ב ובעלי בריתה.


מאמצי תעמולה של האמריקנים לעוות את הנחישות והרצון והפעולות של בני נוער קנאים וגורמי "ההתנגדות" בעיראק, בסוריה, בלבנון ובמדינות אחרות ולייחס זאת לאיראן או לכל גורם אחר הם עלבון לאותם בני נוער אמיצים וערניים, וזאת בשל חוסר ההבנה של האמריקנים לגבי אומות האזור.


חוסר הבנה זו הביאה להשפלת ארה''ב באפגניסטן, והיא מצאה את עצמה בביצה והוציאה ממנה את חייליה וציודה הצבאי, לאחר הגעתה הרועשת לפני עשרים שנה ולאחר שימוש בכלי נשק, פצצות ואש נגד אנשים חסרי הגנה ואזרחים. כמובן, על העם האפגני הער להיות ערני לכלים מודיעיניים ולכלי הלוחמה הרכה של האמריקנים במדינתו ולעמוד נגדם בערנות.
אומות האזור הראו שהן ערות, וכי הדרך והגישה שלהן שונות מאלה של ממשלות מסוימות שאפילו עונות בחיוב לדרישותיה של ארה''ב בסוגיית פלסטין החיונית כדי לשמור עליה מרוצה; ממשלות המתיידדות עם המשטר הציוני הכובש, בגלוי ובסתר, כלומר שוללות את זכותו של העם הפלסטיני במולדתו ההיסטורית. זהו גניבת ההון של הפלסטינים. הן לא הסתפקו בבזיזת  משאבי הטבע של מדינותיהן וכעת הן גוזלות את ההון של העם הפלסטיני.


אחים ואחיות!


האזור שלנו והאירועים המהירים והמגוונים בו הם תערוכת שיעורים ולקחים: מצד אחד כוח הנובע ממאבק וההתנגדות נגד התוקפן, ומצד שני השפלה עקב כניעה והבעת חולשה וסובלנות כלפי הדיכוי שלו.
ההבטחה האמיתית של אלוהים היא ניצחון הלוחמים למען אלוהים: "אם תושיטו עזרה לאלוהים, יושיט גם הוא עזרה לכם ויעמידכם איתן על רגליכם". התוצאה הראשונה של מאבק זה היא למנוע מארה''ב ומדכאים בינלאומיים אחרים להתערב ולבצע מעשי רוע במדינות האסלאמיות, בעזרת השם.


אני מבקש מאלוהים אדירים לעזור לאומות האסלאמיות, ושולח ברכות לאימאם מהדי (עליו שלום), ומבקש מאלוהים להעלות את מעמדם של האימאם חומייני והשהידים המכובדים.
ויהי שלום על עובדי האל הצדיקים

סייד עלי חמינאי
19 ביולי 2021

..........................
End/ 257